Yeni Göktürk Devleti

Yeni Göktürk Devleti Bayrağı tasarımı Engin Dinç’e aittir.

 

Türk Irkına yeni bir bakış açısı getirmek ve eski bir yeniyi var edebilmek için…

Hepinize uğurola!

Hayatını başka medeniyetlerin çerçevesi içinde geçirmeyi hiçbir zaman kabullenememiş, özgürlüğüne ve yüksek medeniyetine düşkün olan Türk Irkı kurduğu büyük devletlerle dünyaya adını hep altın harflerle yazdırmıştır.

İlk çağdan sonra İslam Kültür ve Medeniyeti ile de tanışmasıyla birlikte gücüne güç katan Türkler cihan hâkimiyetine talip olmuş ve birçok alt kimliği bünyesinde barındıran dev imparatorluklar inşa etmiştir.

Çağın en büyük devletlerinden olan Büyük Hun İmparatorluğu’ndan sonra Göktürk Devleti Türklerin tarih sahnesinde unutulmayacak ve devralınamayacak bir yer edinmesine neden olmuştur.

Orhun Vadisi-Fotoğraf:
Orhun Vadisi-Fotoğraf: “Harhorin” by Frithjof Spangenberg – Yükleyenin kendi çalışması (own photography). Licensed under CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons – http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Harhorin.jpg#/media/File:Harhorin.jpg

Bumin Kağan’ın önderliğinde Orhun Vadisi’nde kurulan Birinci Göktürk Devleti ile Türk ismiyle tarih sahnesine adım atan ırkımız daha sonra İkinci Göktürk Devleti’yle yoluna devam etmiştir.

Zamanla yaşanılan coğrafyaların değişmesi ve farklı toplum ve farklı kültürlerle de etkileşime girilmesiyle Türk Irkında farklılaşmalar ve kültür kopmaları yaşanmıştır. Bunun en büyük göstergesi de günümüzün en büyük Türk Devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin damgalarıdır (alfabesidir). Kullandığımız damgalar Latin damgalarıdır. Bizim kültürümüzü ve özümüzü yansıtan damgalar ise Göktürk Damgalarıdır. Latin damgalarından ya da Arap damgalarından daha kolay bir şekilde öğrenilebilen damgalarımızla yazmak hem daha kısa ve kolay hem de daha özgündür.

Sevgili Gökbey Uluç ve kardeşi Cafer Uluç’un önderliğinde bugün bir araya gelerek bu çayırlara ekmeye başladığımız tohumlar yarın dev ormanlar olacak ve belki de üçüncü Göktürk Devleti tarih sahnesine yeniden çıkacaktır. Göktürkçe konuşma dili, eserler, edebiyat, kültür, sanat bizi ister istemez üçüncü bir Göktürk Devleti’nin var edilmesine götürecektir.

Haritaların köşeleri ya da uluslararası antlaşmalar bizlere sınır olamayacak, yeni ve dev bir Türk devleri kurularak belki de İslamiyet Kültürü ile de harmanlanarak hayal edilen dünya hâkimiyeti yeni Osmanlı ile değil yeni Göktürk ile sağlanacaktır.

Son zamanlarda Türkleri tarih sahnesinde görmek istemeyenlerin hain oyunların bir tanesi de psikolojik baskı ve mesajlardır. “Siz eskisi kadar güçlü değilsiniz!” , “O eskidendi!”, “Biz eski Türkler gibi değiliz!” gibi psikolojik telkinlerle gardımızı düşürerek bizleri tarih sahnesinden tamamen silme arzusunda olanlara biz destanlarımızlacevap veririz!

Hatırlayın! Ergenekon Destanı, Bozkurt Destanı, Türeyiş Destanı…

Irkımız bu destanları dünya literatürüne kazandırdığında bu destanları okuyanların tüylerinin diken diken olmasından ve Türklerden korkmalarından daha doğal ne olabilir ki?

Tarih sahnesinde bilinen 2500 yıllık köklü geçmişiyle Türkler geçmişten günümüze kadar toplam 144 devlet, beylik ve özerk cumhuriyet kurmuştur. 145. Devlet belki de Yeni Göktürk Devleti olacaktır…

Unutmayınız; “İnanmak başarmanın yarısıdır…”

Engin Dinç
23/04/2015

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.