Şehvet başa bela açıyor!

Virüslü-UygulamaÖzellikle android işletim sitemi kullanan kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir tür virüs bu sıralar şehvetine düşkün kimselerin başına bela olmuş durumda…

Güvenlik firması Zscaler’in ortaya çıkardığı bu virüs kendisini porno oynatan bir video oynatıcı gibi gösteriyor ve kullanıcının uygulamayı cihazına yüklemesiyle birlikte kullanıcının fotoğraflarını çekiyor. Kullanıcının fotoğraflarını çeken uygulama bir fidye ekranı getirdikten sonra kişiden fotoğrafları internette paylaşmamak için 500 Dolar ödemesi gerektiği hakkında tehdit ediyor. Telefonu yeniden başlatsanız da fidye ekranı tekrar karşınıza çıkıyor.

Android’in tüm güvenlik duvarlarını kırıp, açıklarından faydalanmaya çalışan kişilerin son zamanlarda gerçeğine benzer arayüzlerle sahte uygulamalar yaptıktan sonra bu uygulamaları Android cihazlarda sorunsuzca çalıştırabildikleri konusunda uyarmıştım.

Cihazınızı ele geçirmek isteyenlerin en çok kullandığı Android uygulama indirme platformu Google Play Store olsa da, Play Store dışındaki platformları kullanmamakta ve gerçekten ihtiyacımız olmadıkça hiçbir uygulamayı indirmememizde de fayda görüyorum.

Engin DİNÇ

10/09/2015

Dijital Gelecek Hareketi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.