Ali artık uzaya bakıyor

Yazar ve mühendis Buğra AYAN koordinatörlüğündeki Hayalimdeki Robot ekibi; ilkokul fişlerinde okuduğumuz “Ali ata bak” sözünden yola çıkarak çocukların bakış açılarını değiştirecek yeni bir projeye imza attılar.

İlk olarak “#HayalimdekiRobot” projesiyle hayallerdeki robotları canlandırmayı hedefleyip yüzlerce ilkokul öğrencisinin hayalindeki robotu 30 saniye ile 1 dakika arasındaki videolarla anlatmasını sağlayarak; çocukların teknolojiye, geleceğe ve hayallerine olan ilgisini güçlü tutmayı amaçlayan Hayalimdeki Robot ekibi şimdi de “#AliUzayaBak” adını verdiği bu projede çocuklar uzay, gezegenler ve galaksiler hakkında merak ettiği her şeyi NASA’nın Türk çalışanlarından Dr. Umur YILDIZ’a sordu ve cevaplarını aldılar.

#HayalimdekiRobot projesiyle Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılına atfen 2023 çocuğun robot hayali dinlenecek ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda seçilecek robot fikirlerini sunan çocuklara kitaplar ve robot paketleri sponsorların katkılarıyla hediye edilecek…

Hiçbir kâr amacı gütmeyen ve asıl amacı çocukların teknoloji ile olan ilişkisini doğru geliştirmek ve hayallerini güçlü tutmak olan #HayalimdekiRobot projesine destek vermek için www.hayalimdekirobot.com adresinden bilgilere ulaşabilir, herhangi bir ile sponsor olabilir ve çocuklara kitap ve robot paketi hediye edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.