Adım atan para kazanıyor!

Bitwalking 1Atım at para kazan.

Nissan Bahar ve Franky Imbesi tarafından geliştirilen Bitwalking ismindeki program sayesinde hem yürüyüş yapıp zinde kalıyor hem de programın size ödediği parayla online alışveriş yapıyor eğer isterseniz de döviz bürolarından nakte çevirebiliyorsunuz.

Bilindiği gibi bir çok akıllı telefonun bünyesinde bulunan kaloru hesaplama programları attığınız adımları sayarak ne kadar kalori yaktığınızı hesaplıyor. Bu iki kafadar da buradan yola çıkarak geliştirdikleri programla kişilerin attığı adımları sayıyor ve atılan 10.000 adım da 1$ ödeme yapıyor.

Program için finans kaynağı arayan yazılımcılara en büyük destek Japonya’dan geldi. Bu güne kadar 10 milyon dolar finansman sağlamış durumdalar. Ayrıca Japon elektronik firması Murata tarafından akıllı telefonlara gerek kalmaksızın kullanılabilicek olan bir bileklik tasarlıyor. Bu bileklik sayesinde akıllı telefona gerek kalmaksızın bileklik kolunuzda olduğu taktirde attığınız adımlarda sayılacak ve her 10.000 adım size 1 Bitwalking doları olarak gelecek. Uygulamanın kendi para birimi mevcut Bitwalking doları BW$ olarak adlandırılan doların değeri 1 USD ile eşdeğer.

Uygulama geliştiricileri iki amaçları olduğunu; bunların da kişilere ek gelir sağlamak ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olmak olduğunu belirttiler.

Bitwalking uygulamasında şuan dil seçeneği mevcut değil, tam olarak da hizmete başlamış değil fakat Bitwalking internet sitesinden indirme linki talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.