Twitter’da Twit İçerisine “Özel Mesaj Gönder” (DM) Butonu Ekleme

Özellikle kurumsal firmaların Twitter’dan geri bildirim almasını kolaylaştıracak diğer kullanıcıların ise profiline farklılık katacağı bir özelliğiyle tanışacağız. Twit içerisine DM (Özel Mesaj Butonu) ekleme… Bu sadece kişiler size mesaj göndermek için twitin içindeki butona tıklamaları yeterli olacak.

Twitter’da Twit İçerisine “Özel Mesaj Gönder” Butonu Neden Eklenmeli, Nasıl Eklenir?

Öncelikle ayarlarımızın yapılı olması gerekmektedir. Bu da o kadar zor bir işlem değil tek yapmamız gereken; “Profil ve ayarlar” bölümünde “Gizlilik ve Güvenlik” sekmesinde yer alan “Herhangi birinden Direkt Mesaj al” seçeneğini aktif hale getirmektir. Bu seçeneği aktif etmezseniz twit içerisinde buton link olarak görünür. Bu nedenle aktif hale getirilmelidir.

İkinci aşama da ise Twitter ID numaramızı tespit etmektir. http://gettwitterid.com/ internet sitesinden bunu yapmak çok kolay. Açılan ekrandaki alana kullanıcı adınızı yazmanız ve sorgulama yapmanız yeterlidir.

ID numaranızı tespit ettikten sonra aşağıdaki linkin üzeri çizili olan kısmına öğrendiğiniz ID numarasını yazıp paylaşacağınız twitin içine yapıştırmanız yeterlidir.

https://twitter.com/messages/compose?recipient_id={your account’s numeric user ID}

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.