Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş

Kurulduğu 13 Mart 1975 tarihinden günümüze kadar ulaştığı insanlar ile dünyanın en fazla insani yardım yapan kuruluşu olan Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) bu yıl da her yıl olduğu gibi vekâleten kurban organizasyonu ile gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında milyonlarca kişiye kurbanlarınızı ulaştırıyor.

Türkiye Diyanet Vakfı, “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” düsturuyla bütün insanlığın hizmetinde olma gayesiyle çalışan bir iyilik hareketidir.

Vekâleten Kurban Kesimi Nasıl Yapılır?

Türkiye Diyanet Vakfı, ülke içinde 280, ülke dışında 145 ülkede 436 noktada 275.000 hisse kurbanı keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Türkiye Diyanet Vakfı’nın internet sitesi üzerinden yurt içi veya yurt dışı bağış türünüzü seçtikten sonra ödeme sayfasına geçip “Vekâletimi Diyanet Vakfına Veriyorum” kutucuğunu işaretleyip vekâletinizi verdikten sonra kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapıp kurban vekâletinizi tamamlamış olursunuz. Türkiye Diyanet Vakfı aldığı vekâlet doğrultusunda kurbanınızı seçmeye, almaya, dilediği yerde kesmeye veya kestirmeye, etini dağıtmaya, derisinden dilediği gibi faydalanmaya veya dilediğine vermeye malik ve sorumlu olur.

Vekâleten kurbanın yerine getirilmesi için ilgili ekip kurbanın kesilmesi gereken bölgeden İslami usullere uygun, kurban olmaya haiz hayvanı satın alır, kesimini İslami usullere göre yaptıktan sonra ihtiyaç sahiplerine dağıtır. Kurbanınız kesildikten sonra hangi ülke ya da bölgede kesilmiş ise bu bilgiler size SMS olarak gönderilir. Ayrıca Türkiye Diyanet Vakfı’nın internet sitesinde adınıza açılan bağışçı ekranından bilgilerinizi detaylı şekilde görebilir, bağış ve kesim sertifikalarınızı çıkartabilirsiniz.

Türkiye Diyanet Vakfı Vekaleten Kurban Programı

Kurbanım Kesilirken Dini Vecibelere Dikkat Ediliyor mu?

Kurbanınız dini vecibelere uygun şekilde vekâletiniz alınıp kurbanı kesecek olan kasaba isminiz ve vekâletiniz verilerek kesilmektedir. Kesildikten sonra dini vecibelere uygun şekilde paylara bölünerek ihtiyaç sahiplerine dağıtım ekibi tarafından kapı kapı gezilerek dağıtılır.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın 2019 Yılı Vekâleten Kurban Fiyatları Nedir?

Türkiye Diyanet Vakfı, ülke içinde ve ülke dışında gittiği ülkenin ekonomik durumuna göre hayvan alımı yapıp kesimi ifa etmektedir. 2019 yılı için geçerli olan fiyatlar;

  • Yurtiçi 890 ₺
  • Yurtdışı 725 ₺
  • Yurtdışı 125 €
  • Yurtdışı 150 $

Olarak belirlenmiştir. Kurban vekaletinizi bankaların kurumsal tahsilat ekranlarından ve internet şubelerinden 9 Ağustos 2019 saat 17.00’a kadar, bankaların internet siteleri üzerinden, Türkiye Diyanet Vakfı’nın internet sitesi üzerinden 10 Ağustos 2019 saat 17.00’a kadar yapabilirsiniz.

Ayrıca 10 Ağustos 2019 saat 17.00’a kadar tüm il ve ilçe Türkiye Diyanet Vakfı şubelerinden (Müftülüklerden) kurban bedelini nakit vererek, alım belgesi karşılığı vekâleten kurban kesimi bağışınızı yapabilirsiniz.

Allah kabul etsin, kurban bayramınız mübarek olsun.

Engin Dinç
Beğen:
0 0
Görüntüleme:
3
Kategoriler:
Toplum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.