Google Dijital Atölye’yi Tamamladım, Sertifikamı Aldım

Google online kurslar ile kişilerin akademik ve kişisel gelişimlerine destek vermeye devam ediyor. Ben sertifikamı aldım, sıra sizde, haydi şimdi de bir sertifika size alalım.

Engin Dinç'in Dijital Pazarlama Sertifikası Görseli
Engin Dinç’in Dijital Pazarlama Sertifikası Görseli
  • Dijital Güvenlik
  • Veri ve Teknoloji
  • Dijital Pazarlama
  • Kariyer Geliştirme

Başlıkları altında hazırlanan online eğitim odüllerini takip ederek kişisel gelişiminize destek olabilirsiniz. Bunu yanında Dijital Pazarlama ile ilgili bir de online sertifika veriyor ve tamamen ücretsiz.

Dijital Pazarlamanın Temelleri Sertifikasını Nasıl Alırım?

Google’ın öğretim portalı olan Google Dijital Atölye‘ye kısaca üye olduktan sonra online eğitime hemen başlayabilirsiniz. Eğitimin toplam süresi 40 saattir ve 26 adet ayrı modülden oluşur. Zaman ve modül gözünüze çok görünmesin, eğitim videolarını müsait zamanınızda dilediğiniz gibi izleyebilirsiniz. Hem bilgisayardan hem de tablet ve telefondan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kursun sonunda bir sertifika sınavı yapılmaktadır. Eğer videoları dikkatli şekilde izlediyseniz 40 soruluk bu sınavı geçmek sizin için çok kolay olacak, eğer dinlemediyseniz de sınavdan başarısız oldum diye üzülmenize gerek yok. Ertesi gün aynı sınava tekrar girebiliyorsunuz, o arada nerede yanlış yaptığınızı görüp, o alandaki videoyu tekrar izleyebilirsiniz.

Dijital Atölye Sorularının Cevaplarını İnternette Bulabilir miyim?

Evet, Türk olmanın asli özelliğini bu başlık altında göreceğiz, her sistemde olduğu gibi bu sistemde de kopyacılık mevcut ve bunu fırsata çeviren bir çok kişi de verdiği cevapları not ederek internette kullanıcılara sunmuş, fakat Google’da akılsız değil, soruların cevaplarını internette bulabilirsiniz fakat herkese sorular farklı çıkıyor. Tabi ki birkaç tane ortak soru da yok değil ama sorular genel olarak farklı, bu aşamada da yapmanız gereken internetteki her videoyu ayrı ayrı izleyip cevaplarını ayrı ayrı teyit etmek olacak. Size aşağıda kendi sertifika programımda verdiğim cevapları gönderiyorum. Eğer sizde de benzer sorular varsa bu sorulara bakarak cevaplayabilirsiniz.

engin-dinc-google-dijital-atolye

Aşağıdaki görsel tüm bir internet sayfasının ekran görüntüsüdür. Resmi yakınlaştırarak okuyunuz.

UYARI

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.