Apo meğer Mit Ajanıymış, Fetö kim bilir nasıl vatansever!

Ülkemizde son bir kaç gündür yaşanan FETÖ tahliyesi ve söylemlere bakıldığı zaman toplumda; “FETÖ aklanmaya mı çalışılıyor” algısı oluşuyor. Sadece FETÖ değil PKK lideri Abdullah Öcalan hakkında yazılıp çizilenler de cabası…

Sayın Abdurrahman Dilipak, 2 Kasım 2019’da köşesinde yer verdiği Öcalan’dan Mazlum Kobani’ye isimli yazısında; “Artık herkes yazıp söylüyor: Apo, MİT elemanı! Artık Ankara da bu işin aslını açıklasa. “Bebek katili” filan artık bir anlam taşımıyor. Uğur Mumcu’yu kim, niçin öldürdü. Ya da Eşref Bitlis’i!” ifadelerine yer verdi. Yazının içeriği bir hayli uzun ve önemli mesajlar içeriyor.

Yazıyı okuduktan sonra muhterem hocama şu soruyu yönelttim: “… Bugün basında yer alan yazınızı okudum. Mit ile Öcalan’ın işbirliği ile ilgili kısımda çözemediğim bir nokta var. Öcalan Mit görevlisi olarak mı hizmet ediyordu, hizmet ettiği Mit hangi Mit’ti? Yani Türkiye kontrolündeki Mit mi, FETÖ destekli CIA kontrolündeki Mit mi? Bu adam vatansever mi, terörist mi?” Bunun üzerine Abdurrahman Dilipak hocamızın verdiği cevap şöyle oldu: “Aynı mit. Bir dönem mossad ve CIA ağırlıktaydı. Hiram Abas ve Eşref Bitlis’in, Cem Ersever’in ölümleri kilit nokta…”

FETÖ Aklanmaya mı çalışılıyor?

Bu soruyu toplum adına, sokaktaki insanlar adına soruyor ve oluşan algıyı paylaşmak istiyorum.

Her operasyon sonrasında; “Kandırıldık” söylemini kabullenen toplumun yeni sorularından bir tanesi bu oluyor. Yine mi kandırıldık? Verilen tahliye kararları, yapılan basın açıklamaları ve söylemlere bakılınca; FETÖ’nün aklanmaya çalışıldığı görülüyor. Oysa toplum FETÖ’yü, 1970’lerden bu yana Mossad ve CIA ortak projesi olarak yetiştirilmiş ve devlet içine sızdırılmış son derece tehlikeli bir terör örgütü olarak biliyor. Hal böyleyken masumlaştırma, ılımlı yaklaşımlar halk içinde huzursuzluk doğurmaya başladı.

Abdullah Öcalan MİT Ajanı mı?

Bu konuyu dile getiren bir çok kişi oldu. Fakat Abdurrahman Dilipak’ın dile getirmiş olması son derece önemli. Bu konuda kısa bir olay nakletmek istiyorum.

Yeşil kod adıyla tanıdığımız zamanın kontrgerillalarından Mahmut Yıldırım, Apo’nun ölüm emrini MİT yetkililerinden alıyor ve Apo’nun yanına kadar bir PKK militanı gibi sızıyor. Tam infazı gerçekleştireceği gece karargaha haber göndererek “Apo’yu öldürebilirim, emir bekliyorum.” dediğinde kendisine “Görev iptal, oradan ayrıl…” diye talimat veriliyor. Bunu duyup şoke olan Yeşil duruma da sinirlenip “Ben bu gece Apo’yu sonrada gelip sizi öldüreceğim…” diye çıkışıyor. Fakat o arada Apo’ya kendisini öldürmeye gelmiş birisinin olduğu haberi veriliyor ve Apo bulunduğu yerden ayrılırken tüm militanlar da sorguya çekiliyor. Yeşil ise oradan kaçarken mağara duvarına “Yeşil bir kere geldi, bir daha geldiğinde hiçbiriniz yaşamayacaksınız!” yazarak kaçıyor.

Bu olaya bakıldığında MİT içerisinde bir iktidar savaşı olduğu görülüyor. Yerli ve milli MİT’çiler Apo’yu öldürme görevi verirken, Mossad ve CIA kontrollü MİT’çiler ise operasyona son veriyor, bununla da yetinmeyip Yeşil’in ismini çeşitli operasyonlara karıştırıp Yeşil’i hain ilan ediyorlar.

Abdullah Çatlı ve Abdullah Öcalan top oynuyorlar.

Bunlar dışında Abdullah Öcalan ile Abdullah Çatlı’nın top oynadıkları görülen fotoğraf piyasada montaj olarak dolaşıyor. Çeşitli bağları kurduğumuzda montaj olup olmaması biraz daha düşündürücü…

Alkışlayalım mı?

Şahsen açıkça beyan ediyorum ki; FETÖ bir terör örgütüdür. Kimse siyasi emelleri sebebiyle FETÖ’yü aklamaya çalışmamalıdır. Yüce Türk Devleti’ni kendi şahsi menfaatlerine değişmeye kalkmamalıdır.

Kimse PKK terör örgütü başı Abdullah Öcalan’ı “MİT Ajanıdır” diye onore etmeye, masumlaştırmaya, mazlumlaştırmaya çalışmasın. PKK Terör Örgütüdür. PKK sempatizanı kim varsa teröristtir.

Abdullah Öcalan, MİT ajanı olsa dahi “Hangi MİT, Mossad ve CIA kontrolündeki MİT mi, yoksa yerli ve milli MİT mi?” sorusu sorulmalı, Yeşil (Mahmut Yıldırım) gibi vatanseverlere ne yapıldı bu açıklanmalıdır.

Hiç kimse, Abdullah Öcalan’ı önce ev hapsine almaya sonra da milletvekili yapmaya, gelecekte bunu yapmak için de bugün psikolojik ortam hazırlamaya çalışmamalıdır. Kimse FETÖ için “Vatansever bir hocadır, kandırıldık!” diyeceği psikolojik ortamı oluşturmaya çalışmamalıdır.

Bu ülkenin en vatansever adamları arkasında eşlerini, evlatlarını bırakıp canlarını feda ettiler, şimdi de kabirlerinde birisi gelsin de bir Fatiha okusun diye bekliyorlar. Her kim FETÖ’yü ve Apo’yu aklama yoluna giderse bilin ki ihanet oradan geliyordur.

Beğen:
0 0
Görüntüleme:
6
Kategoriler:
Siyaset

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.